Montaż SMD i THT

Montaż elektroniki

Specjalnością Woltium jest kompleksowy i profesjonalny montaż elektroniki SMD w Warszawie, który odbywa się na podstawie dostarczonej przez Klienta dokumentacji montażowej. W naszej pracy wykorzystujemy dwie technologie montowania podzespołów elektronicznych na płytce obwodu drukowanego – powierzchniową (czyli zwaną montaż SMD) oraz przewlekaną (montaż THT). Standardem jest przeprowadzanie montażu bezołowiowo (RoHS), lecz na życzenie Klienta pozostaje możliwość wykonania zamówienia z zastosowaniem technologii ołowiowej.


Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku elektronicznego, jesteśmy w stanie zaprojektować układ PCB od podstaw według technicznego zadania, dzięki czemu Klient może mieć unikalny w swoim rodzaju system lub urządzenie.

 

Zajmujemy produkcją, ale również tworzeniem urządzeń, które pod względem funkcjonalności i rodzaju zastosowania będą dostosowane w pełni do wymagań Klienta. W swoich działaniach wykorzystujemy bardzo duże doświadczenie oraz pasję, jaką jest dla nas automatyka i przemysłowa elektronika. Projektując urządzenia bierzemy pod uwagę wiele czynników, starając się żeby finalny projekt był jak najtańszy przy uruchomieniu seryjnej produkcji.

 

Nasze możliwości

Specjalizujemy się w zakresie wykonywania zarówno serii prototypowych, jak również krótkich i średnich serii produkcyjnych. Montujemy elementy bierne w obudowach 0402, a także układy scalone w obudowach QFP, PLCC, BGA i QFN. Działamy w pełni elastycznie, dzięki czemu jesteśmy w stanie realizować w krótkim odstępie czasowym projekty z nietypowymi rozwiązaniami w zakresie montażu elektroniki czy mechaniki. Państwa zlecenie jest przez nas realizowane w pełni indywidualnie i z największą dbałością o szczegóły, a przy tym zapewniamy konkurencyjne ceny oraz wykonanie zlecenia w uzgodnionym terminie.

 

Nasze dodatkowe możliwości

Projektowanie i realizacja obwodów drukowanych jednostronnych, dwustronnych, wielowarstwowych, w innych technologiach: giętkie, z rdzeniem, na niestandardowych podłożach, z kontrolowaną impedancją. Jesteśmy w stanie realizować we własnym laboratorium bardzo wysokiej jakości prototypy obwodów drukowanych na laminacie o grubości 0.4-3.2 mm, a minimalna szerokość ścieżek na płytkach wykonywanych metodami fotochemicznymi- 0.15mm, odstęp między ścieżkami min 0.15mm (dla serii produkcyjnych ścieżki 0.2mm, odstępy 0.2mm)

 • przerabianie modułów (demontaż komponentów, montaż innych według wykazu);

 • składanie urządzeń; (łączenie ze sobą 2 i wiecej płytek PCB specjalistycznym mocowaniem, montaż uzbrojonych obwodów drukowanych do obudowy

 • zamawianie szablonów do pasty lutowniczej

 • odbiór materiałów do montażu;

 • dostarczenie modułów po montażu, wysyłka 24H

 

Oferujemy

Odpowiednio krótkie terminy działań;

 • niskie ceny (ustalenie stałego cennika na montaż = dokładniejsze szacowanie kosztów produkcji)

 • realizowanie zamówień ramowych i dostarczanie produktów partiami z obciążeniem finansowym tylko za wysłaną partię

 • stała jakość (klasa 2, według odpowiedniej normy IPC)

 • długie terminy płatności do 30 dni dla stałych klientów

 • przechowywanie materiałów (dbałość o komponenty narażone na wilgoć, próżniowe pakowanie niewykorzystanych (pozostałych, resztek) komponentów i utrzymywanie wilgoci na zaprogramowanym poziomie oraz precyzyjne obliczanie i kontrola czasu, który wrażliwe na wilgoć komponenty spędzają poza bezpiecznym magazynem.)

 • pełna współpraca w trakcie trwania projektu. (support techniczny 6 dni w tygodniu, 7-20)


W ciągu całego cyklu produkcyjnego stosowane są wytyczne zawarte w normie IPC A610. Jednak ostatecznie to klient określa kryteria dopuszczalności. W przypadku konfliktu obowiązują poniższe kryteria pierwszeństwa:
1. Uzgodnienia między klientem a wykonawcą,
2. Wzorcowe rysunki lub wzorcowy gotowy moduł nadesłany przez klienta,
3. Standart IPC-A-610E

 • Gwarantujemy pełną poufność przekazywanych informacji. Nie pobieramy dodatkowej opłaty za przygotowanie programów, stworzenie
  naszej wewnętrznej dokumentacji lub ewentualne wznowienie produkcji.