Montaż SMD i THT

Montaż elektroniki SMD/SMT i THT

 

Specjalnością Woltium Electronics Sp. z o.o. jest kompleksowy i profesjonalny montaż elektroniki SMD w Warszawie, który odbywa się na podstawie dostarczonej przez Klienta dokumentacji montażowej. W naszej pracy wykorzystujemy dwie technologie montowania podzespołów elektronicznych na płytce obwodu drukowanego – powierzchniową (czyli zwaną montaż SMD) oraz przewlekaną (montaż THT). Standardem jest przeprowadzanie montażu bezołowiowo (RoHS), lecz na życzenie Klienta pozostaje możliwość wykonania zamówienia z zastosowaniem technologii ołowiowej.

Czym jest montaż SMT/SMD

Montaż SMT (ang. Surface Mount Technology) to proces montażu elektronicznych elementów na płytach drukowanych przy użyciu powierzchniowych elementów montażowych (SMD - Surface Mount Device). W przeciwieństwie do tradycyjnych metod montażu, które wymagają przewlekanych otworów w płycie drukowanej, SMT wykorzystuje miniaturowe elementy, które są lutowane bezpośrednio na powierzchni płyty drukowanej.W procesie montażu SMT, elementy są umieszczane na płycie drukowanej przy użyciu automatycznych maszyn montażowych pick and place, które kładą je na właściwych miejscach zgodnie z projektem. Następnie elementy są lutowane do płyty drukowanej przy użyciu specjalistycznego piecu do lutowania reflow oven. Montaż SMT/SMD pozwala na produkcję bardziej zaawansowanych układów elektronicznych o mniejszych rozmiarach i wyższej gęstości elementów, co przekłada się na większą wydajność i oszczędność miejsca.

 

Nasze możliwości

Specjalizujemy się w zakresie wykonywania zarówno serii prototypowych, jak również krótkich serii produkcyjnych. Do montażu elektroniki pick and place wykorzystujemy automat SMT550 z 4 głowicami i 5 kamerami oraz piec reflow oven T980. Montujemy elementy bierne w obudowach od 0402, a także różne układy scalone. Działamy w pełni elastycznie. Jesteśmy małą ale dynamicznie rozwijającą się firmą, zapraszamy do współpracy każdego kto potrzebuje wykonać montaż płytki pcb niezależnie od tego czy jesteś na rynku 25 lat czy dopiero zaczynasz robić pierwsze kroki w branży elektronicznej.

 

Nasze dodatkowe możliwości

  • przerabianie modułów (demontaż komponentów, montaż innych według wykazu);

  • składanie urządzeń; (łączenie ze sobą 2 i wiecej płytek PCB specjalistycznym mocowaniem, montaż uzbrojonych obwodów drukowanych do obudowy

  • zamawianie szablonów do pasty lutowniczej

  • odbiór materiałów do montażu;

  • dostarczenie modułów po montażu, wysyłka 24H

 

 

W ciągu całego cyklu produkcyjnego stosowane są wytyczne zawarte w normie IPC A610. Jednak ostatecznie to klient określa kryteria dopuszczalności. W przypadku konfliktu obowiązują poniższe kryteria pierwszeństwa:
1. Uzgodnienia między klientem a wykonawcą,
2. Wzorcowe rysunki lub wzorcowy gotowy moduł nadesłany przez klienta,
3. Standart IPC-A-610E

  • Gwarantujemy pełną poufność przekazywanych informacji. Nie pobieramy dodatkowej opłaty za przygotowanie programów, stworzenie
    naszej wewnętrznej dokumentacji lub ewentualne wznowienie produkcji.