Elektroniczny system przewalutowań

Specjalizacją firmy Woltium jest projektowanie i produkcja wyświetlaczy led 7 segmentowych a także wyświetlaczy outdoor digital signage. Nasz pierwszy projekt to System do przewalutowań dla stacji paliw łączący w sobie do 24 wyświetlaczy wraz z bezprzewodowym pilotem sterującym. Z łatwością podłączysz wyświetlacz do Tokheim, Gilbarco, Wayne, Adast, Petrotec.

Elektronika zaprojektowana jest w taki sposób aby system mógł pracować bezawaryjnie w zewnętrznych warunkach pogodowych z temperaturą od -25 C' do +45 C'. Matryca wyświetlaczy led jest czytelna w dni z dużym nasłonecznieniem.

Problem – Pomysł – Rozwiązanie

Założenie.

Stacja paliw umożliwia klientom płacenie za paliwo jedną z dwóch walut, to klient decyduje którą walutą chce dokonywać płatności. Kurs jednej waluty względem drugiej może się często zmieniać. Dystrybutor paliwowy wyświetla ceny tylko dla jednej waluty. Jeżeli wyświetlana waluta na dystrybutorze jest inna niż ta którą preferuje klient – to wartość informacyjna na wyświetlaczu jest wtedy dla klienta mało użyteczna.

Cel

Zrozumiały i łatwo czytelny sposób wyświetlania ceny w tej walucie którą chce się posłużyć klient.Dynamiczne wyświetlanie ceny podczas tankowania. Intuicyjna i prosta obsługa systemu przez personel stacji, szybka możliwość zmiany kursu przewalutowania.

Realizacja

Zaprojektowanie estetycznego wyświetlacza który w szybki sposób można zamontować na dystrybutorze paliwowym. Podłączenie wyświetlacza nie wymaga ingerencji w elektronikę dystrybutora, wystarczy podpiąć złącze i podłączyć zasilanie. System pozwala na podłączenie do 24 wyświetlaczy na jednej stacji a sterowanie nimi odbywa się bezprzewodowym radiowym pilotem. Ustawianie obowiązującego kursu przewalutowań zajmuje mniej niż 5 sekund.